HC Vranov BULLS

JÁN NOVÁK

Tréner 3. ročníka
novak@hcbulls.sk
+421 911 230 316
  • licencia A

S hokejom som začal v žiackych súťažiach v Sp. Novej Vsi. Po prvom roku dorasteneckej ligy som bol nominovaný do A mužstva seniorov 1.SNHL na post obrancu. V tom istom roku som bol nominovaný do juniorského mužstva reprezentácie ČSSR do 16 rokov.  Nasledovali nominácie do reprezentácie 17, 18, 20-ročných. Zúčastňoval som sa rôznych turnajov napríklad v Nemecku, Švajčiarsku, Poľsku, Fínsku, Švédsku, USA, Kanade a v iných štátoch. Najväčší úspech sme dosiahli ako juniori do 18 rokov, kde sme získali titul Majstra Európy.

Ďalšie moje pôsobenie bolo v tímoch ako Dukla Topoľčany (2 sezóny), Poprad (6 sezón) – kde sme hrali stále v popredných priečkach tabuľky, dva krát sme hrali o postup do federálnej Česko-slovenskej ligy. Po tomto pôsobení som sa vrátil do Spišskej Novej Vsi, kde som do konca kariéry bol kapitán mužstva. Spišská Nová Ves hrala 1. SNHL, kde sme taktiež hrali o popredné priečky tabuľky, čo spôsobilo najväčšiu historickú návštevnosť na Slovenských hokejových štadiónoch. Svoju hokejovú kariéru som ukončil v 35 rokoch.

Po skončení kariéry som sa začal venovať trénovaniu v rodnom meste, kde som striedavo trénoval kategórie od prípravky až po juniorov. Zároveň som vykonával funkciu manažéra mládeže 8 rokov. Zúčastňoval som sa výberov hráčov do 15 rokov.

V Spišskej Novej Vsi s odborom školstva sme zorganizovali 5 krát zimnú kalokagatiádu. Na tomto podujatí sa zúčastnili krajské výbery, v ktorých figurovali hráči z výberov do 15 rokov. Z tohto podujatia sa vytvorila SR reprezentácia do 15 rokov. Počas mojej trénerskej a manažérskej kariéry vyrástlo veľa talentovaných hráčov ako Valečko, Gurčík, Sersen, Novák, Ščurko, Dulák, Bakoš, Lapšansky, Cuník, Vartovník, Jánošík, bratia Hudačkovci, Giľák, Surák, Žiak, bratia Rapačovci, Bodák, Paukovček a mnoho ďalších. Všetci títo hráči sa uplatnili v Slovenskej extralige, niektorí v SR reprezentácii a iných kvalitných súťažiach ako KHL, Fínska liga, Česká najvyššia súťaž a iné.

Ďalšie moje trénerské pôsobenie bolo v Liptovskom Mikuláši, kde som trénoval dve sezóny extraligu dorastu. Nasledovalo Poľsko, mesto Sanok. Prvý rok som trénoval juniorov, s ktorými som vyhral Poľskú ligu a Poľskú olympiádu. Ďalší rok som mal na starosti komplet mládežnícke družstvá. Ďalšie moje kroky viedli do Trebišova. Tam som pôsobil dva roky a niekoľko mesiacov, kde som mal na starosti žiacke družstvá a dorast. Počas pôsobenia v Trebišove som sa dozvedel, že vo Vranove nad Topľou sa začína s hokejom, čo ma nadchlo a napokon som sa dohodol s vedením klubu a od vzniku HC Bulls Vranov pôsobím v mládežníckych družstvách.

  • info
  • hcbulls@hcbulls.sk
  • +421 918 989 838
  • Adresa
  • HC Bulls Vranov,
  • Mlynská 1346,
  • Vranov nad Topľou, 093 01

CREA:THINK studios © 2022. All Rights Reserved.